Senden, Benden, Bizden

Senden, Benden, BizdenBugün bunalım yapasım, kendimi mutsuz edesim, havaya serzenişte bulunasım, annemle didişesim, kalın ve koyu renk kazaklar giyinesim, arkadaşlarıma naz yapasım, ne yiyeceğim diye düşünesim, kumanda elimde ‘değiştir’ oynayasım, dolabımı sil baştan derleyip toplayasım, saçlarımı yaptırıp kendimi daha havalı hissedesim yok… işin aslı bugün tumturaklı cümleler kurup, felsefi yorumlarla süslenen bi yazı yazasım da yok… Ben en iyisi senden, benden, bizden bahsedeyim… olmadı baştan!

Bugün yağan yağmur eşliğinde araba süresim, hiç bilmediğim bir yerlere gidesim, orada yeni bir yer keşfedesim, o yerde içesim, içip dağıtasım, dağıtıp tekrar toplayasım var… Elime mikrofon alıp şarkılar söyleyesim, maskülen tarzımla ortalarda salınasım, chris isaak edasıyla nobodyyy lovesss nooooneeee… diyerek etrafıma keskin bakışlar savurasım ve sonrasında da konserimi sonlandırasım filan var.

Sevgili okur, renkli rüyalara kısa bi’ara…

Bugün hayattan bir dilim frambuazlı pasta rica ediyorum…

Dipnotlar:
* yetenek sizsiniz yarışmasına başvuran her on kişiden altısının yeteneksiz olduğuna ve sadece ünlü olma kaygısı taşıdığına inanıyorum.
* LG’nin “farkının farkında olanlara” temalı chocolate serisine bayıldım.
* artık şu UGG botlarımızı bir daha giymemek üzere imha etme zamanımız gelmedi mi?
* yakışan yakışmayan her bayan neden modayı bu kadar içselleştirip kırmızı dudaklarla dolaşmakta inat ediyor, yakışmıyor çoğunuza efendim, kabullenin bu gerçeği!
* gossip girl sezon bölümleri fena değil mi ne?
* her kadının sahip olması gereken otuz şeyden üçü bence: mizah anlayışı, kaliteli beyaz bir gömlek ve klasik bir parfüm olmalıdır. (diğer yirmi yedisi herkesin kendi takdiri.)
* erkeklerin saçlarına kuyruk bırakmaları ne alakadır?
* yırtık kot modası umarım önümüzdeki on yılda da devam eder
* asmalımescit’in kalabalığını anlıyorum da, bu kadar çok kameraya pes!
* etrafımdaki her üç kişiden birinin hayatla barışmak yerine rejim yapmayı tercih etmesi zoruma gidiyor.
* hamdi koç’u keşfetmeyenler varsa, okunası kitaplara imza atmıştır kendileri, ben yıllar önce okuduğum bir kitabını yeniden okumaya başladım, bilgi ve ilginize…

Öz’lem Eker

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024