Mutlu Kal…

Mutlu KalGünlerdir ne yazacağımı düşünüyorum, satırlar birikti kalbimde. Nerden başlasam diye kavga eder oldum kalemimle. İçimde çok aşk, öfke, kızgınlık birikti sana. Resmin elimde, dilimin ucundakileri sıralamak için sabırsızlanıyor yüreğim.

Saçma sapan bir zaman diliminde gözlerimin içine baka baka arkanı dönüp gittiğin gün geliyor aklıma, senin için bir kaç hafta benim için bir asır önce. Anlam veremediğim, anlamını yitiren bir sürü söz dökülmüştü dudaklarımızdan. Sevemedim gidişindeki o lanet kararlılığı. Sanki söylemek isteyip sustuğun çok an olmuş gibi. Uzağıma düştükçe yakınlaşır oldun kalbime. Acı çektim, hem de çok acı çektim ama ağlamadım, belki bir iki defa ama çok değil. Kabullenemedim gidişini, inanmak istemedim sevmemiş olabiliceğine. Çünkü biz bunca insan arasında bulduk birbirimizi. Kaderdi bizi bir araya getiren, biz birbirimizindik ve hep öyle kalmalıydı… Şimdi günahkarsın biliyorsun! Kadere karşı geldin, sen bir yüreği ateşe ittin…

Resmine bakarken uyuyamadığım bilmem kaçıncı gecem. Sabahlara kadar anlatıyorum sana içimdekileri, anlamıyorsun…

Korkuyorsun biliyorum, çünkü bu kadar sevilmek kolay ve anlaşılır bir şey değil. Yetememekten korkuyorsun, terkedilmekten, eksiklerin hep eksik kalacağından. Ama biz, ben.. Sevmek için doğmuşuz ve sevilmek için. Cesaret aşktan büyük olmalı bazen. Ve hiçbir şey korkutmamalı aşk yolunda. Her daldan meyve alıp o anlık mutlulukla kalmamalı hiçbir şey.

Şimdi sana bunları niye mi yazıyorum, bilmiyorum! Belki de itiraf ederek vazgeçmek daha kolay. Gerçekten gitmeden önce ben, içimdekileri bil istiyorum. Belki son şansımdır bunları anlatmak için. Ve herkes bilmeli içimdekileri.

Yeni bir yıl var önümüzde. İsterdim ki o saçma sapan geri sayım anında dizlerinin dibinde olayım. Ellerin ellerimde olsun ve sen gözlerimin içine bak gözlerinle. O dünyalar tatlısı yüzünde yine o gülümseme olsun. Son saniyede seni seviyorum çıksın doyamadığım dudaklarından. Ve sonsuza kadar birlikte yaşamak için yeminler edelim. Hayal sevgilim, sadece hayal…

Şimdi seni arkamda bırakarak gitme sırası bende. Gitmeliyim çünkü aşk hakedene yakışır. Hayatta hep savaşmak gerekir, savaşmaya değer şeyler için. Pes etmeye meyilli bir yüreğe sahip birine aşıksan gitmekten başka çare kalmıyor maalesef.

Bundan sonraki anlarımda ve adımlarımda yanımda olamayışına gerçekten üzüleceğim ama geçecek… Yeni bir yılın üstüste yığılan anıları içinde kaybolup gideceksin. Her şey farklı olabilirdi evet, ama olmuyor.

Yeni yılında Rabbim seni yüreğinden geçen tüm güzelliklere kavuştursun. Bana yaşattığın o güzel anlar için teşekkür ederim. Hayatımın en güzel köşesinde bir resimsin artık.

Yeni yılın kutlu olsun sevgilim, kendine hep iyi bak ve çok sevil… Ama sevmeyi de unutma!

Mutlu kal… (S)

Kezban Şahin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024