Erkeklerin Arzuladıkları Kadın Tipi

Bu yazacağım yazı erkeklerin %20’sini anlatmaktadır. Zaten sizi de ilgilendiren bu tip adamlar olmalıdır. Geriye kalan %80’nin felsefesini merak edenlerin merakını gidereyim hemen “Nefes Alsın Yeter”.

Şimdi gerçek erkek isteyen hatunları ilgilendiren konumuza geçebiliriz. Öncelikle hatun dediğimiz kişi sosyal ve kültürlü olmalıdır. Erkeklerin dış güzellikten sonra önem verdikleri en önemli şey hatun kişinin muhabbetinin ne kadar sağlam olduğu ve kendisinin yanında ne kadar rahat hissettiğidir. Mesela Ayşe Arman dediğim hatun, Ece Gürsel’e 1000 (yazıyla bin) basar. Neden? Seksilik dediğimiz kavram sadece dış görünüşle giyimle ve vücut ölçüleriyle sabitlenecek bi kavram değildir. Ayşe Arman’ın dergiye verdiği pozlar Ece’ninkine tur bindirir.

İkinci kavram ise hatunun dış görünüşüdür. Hatun ne kadar güzel giyinirse er kişi “aha bu hatun modadan anlıyor, ben buna takılayım da trend olayım” der. Bu tarz hatunların yanında gezen erkeklere diğer dişiler daha çok bakar. Çünkü bir kadının en büyük rakibi başka bir kadındır. Hatun düzgün giyindikçe kendine güveni yerine gelir. Erkekte kendine güvenen kadına ayrı bi değer verir.

Üçüncü konu saçlar ve makyaj. Saç dediğimiz kıllar hatuna vücudunun verdiği en önemli aksesuardır. Kadınların takıntı yaptıkları şeyler eller ve saçlarıdır. Erkekler kadınların bu huylarını bildikleri için saçlarına ve parmaklarına çok dikkat ederler. El ve ayak parmakları bakımlı, saçları yapılı (dibi gelmemiş, kırıkları olmayan) kadınlar bi erkeğin kendilerine parmakların çok çirkin, yok saçlarının dibi gelmiş şeklinde söylemlerinden oldukça rahatsız olur, etkilenir, sinirlenir, hiç düşünmeden ağzına geleni söyleyerek geri dönüşü olmayan bi yola girerler. Burada amaç kendilerine bu tarz sözleri söyletmemektir.

Dördüncü konu ise dış görünüştür. Aslında bu yüzde yirmilik erkekler, kanka oldukları kızlardan kendilerine kız ayarlamalarını beklerken ve içki ortamlarında arkadaşlarına “abi valla benim için dış güzelliğin önemi yok, Esra güzeldi de ne oldu? Bastı tekmeyi” derler. Ama kazın ayağı öyle değildir. Hatun kişi seksapel olduktan sonra, dekolteyi ayarladıktan sonra tipi ne olursa olsun erkek ona aşık olmayı kafaya koyduktan sonra aşık olur.

Bu yazılanların hepsini hatta birkaçını yerine getiren hatun erkeğin gözünde değerini arttırdığı gibi ulaşılmaz bile olur. Hatta abartmayayım iki ayaklı, her istediğini anında yapan, konuşabilen kuçu sahibi olmaları işten bile değildir.

Kaynak: Ben…

Sertaç Girgin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024