Haydi Buyurun Tecavüze

Haydi Buyurun Tecavüze“Evlilikte tecavüz olmaz(!)”
Ben demiyorum tabi bunu, İngiltere’deki İslami Şeriat Konseyi Başkanı Şeyh Malana Ebu Sayid’in bu cümle. O kadar da doğal bir olaymış ki, durumun gerçek olup olmadığının sağlamasını bile yapabiliyorlar. Peki, kim bu adamlar? Kendilerine şeyh diyen dini konularla karı-koca arasındaki anlaşmazlıklara yön verecek bu adamlar kim?

Öncelikle kabullenilmesi gereken ilk şey şudur ki, kadının bireysel olarak gözlerinde “hiç”ten ibaret olduğu. İkincisi ise bu adamların dini kimliklerini kullanarak, insanları çağ dışı bir faciaya sürükledikleridir. Oldu o zaman, zorbalıkla halledilsin her şey. Bugün tecavüz olmaz, yarın da eşi istemeyince başka kadına gitmek zina’lıktan çıkar. Peki, basit bir soru sorayım o halde; sizce bu adamların kaç tane karısı vardır?

Yahu dini kitabı bırakmışız yobaz ve zihniyeti pis insanların eline, istedikleri gibi fetvalar verip, istedikleri gibi yorumluyorlar. Zaten cahil cühela dolu bir memlekette yaşıyoruz üzerine bir de böyle adamlar çıkıp yersiz ve aptalca yorumlamalar yapınca bütün cahiller toplanıp ayaklanma çıkarıyor.

Haberin altında bir vatandaş yorum yazmış, sizlerle paylaşmak istiyorum:
“Ben karımla istediğim zaman birlikte olamazsam bu nasıl evlilik. O zaman da gayrimeşru ilişkiler yaygınlaşır. Zinalar artar.”

Hemen cevaplayayım nasıl evlilik o:
Ulan uçkurunun peşine düşmüş, evliliği cinsel münasebetin tek yolu olarak gören çük beyinli; senin fikirlerin kadar karının fikirleri de önemlidir. Nasıl da biliyorsun zinanın artacağını? -Bkz: Kişi kendinden bilir işi.- Çünkü evliliği aslında araç haline getiren yobaz erkek kısmındansın. Sana göre kadın bir cinsel obje Ve sabah aksam *üzülmek için yaratılmış. Bu hoca mıdır hacı mıdır ondan da aldın gazı tabi çıkar içindeki hayvanı. Sabahtan akşama kadar çalışıp evine ekmek getirdin diye, evde seni bekleyen kadına zorla tecavüz etmeye hak kazanmıyorsun…

Allah kadını da cennete cehenneme sokacak, erkeği de. Kimin kimden ne fazlası var? Ne eksiği?

Kimsiniz siz yahu? Kim? Ne sıfatla Müslümanlık için, Allah’ın kitabı, peygamberi, hadisleri adına yorumlar yapabiliyorsunuz?

Her şey bir kenara, Müslümanlıkta zorbalık yoktur. Çünkü hak ve rıza kavramları dinimiz içinde gerçekten önemli kavramlardır. Bir kadının rızasını da geçelim, yaşayan herhangi canlının rızası olmadan bir eylemde bulunmak insanlık ayıbıdır.

Bu adamların yorumlarını, söylemlerini destekleyen insanlara(!) gelince, daha beyin denen o mucizevî organın onlarda olduğuna bırakın inanmayı, düşünemiyorum bile kaldı ki din ve ahlak şurada eksik kalsın.

Yarın bunlar zinanın da ayıbını örterler, belki gün gelir 3–5 tane kadına resmi nikâhta kıyacak yolu bulurlar… – hoş gerek de yok, zaten imam nikâhı ile elde tuttukları seks makineleri vardır. –

Bir Müslüman olarak, bu adamların dini daha fazla hurafelere ve yobazlığa itmelerine tahammül edemiyorum… Artık ileri derecede mide bulandırıcı olmaya başladılar! İnsan haklarının böylesine katledilmesine tepkim çok büyük! Müslümanlığın adını kötüye çıkaran, dinimizi karalayan adamlardır bunlar…

Şimdi işin kadını ilgilendiren kısmına da parmak basalım. Tecavüz ki, başta Türkiye’nin kanayan yaralarından birisidir, 7’den 70’ine. Bırakın bir kenara evli olmayı, insanlık dışı bir eylemdir; çoluğa çocuğa kötü bakan uçkuruna sahip çıkamayan pislikler vardır. Evliliğe gelince, eşini memnun etmek dinimizce kadına sünnet olarak emredilmiş elbette ki. Lakin kadında bir insandır. Eş olmuşlarsa eğer karşılıklı anlaşma ve uzlaşma var demektir. Zorla beni memnun edeceksin deyip bir kadına saldırmak ise bu gerici zihniyetin işidir ayıptır!

2010 yılında konuşulan şu konuya bakın hele yahu! İnsanlık evrim geçireceğine şeriat için devrim geçiriyor. Kınadım arkadaş… Bir kadın olarak, dinimi ve birey olma hakkımı sabote etmeye çalışmalarını kınadım! Ucu bana dokunmaz elbet lakin düşünce sistemini değiştirme çabalarını kınadım! İzin verilmemeli, her zaman söylerim okumalı, didinmeli, araştırmalı, bilinçlenip, bilinçlendirmeli! Kimsenin kimseye din öğretmeye, fetvalar verip aptalca şeylerle kafaları karıştırmaya hakkı yok. Özellikle kendisine şeyh deyip de, saçını sakalını uzatıp din adamı kılığına bürünmüş magandaların!

Sağlıcakla kalın.

Dilşah Kalkan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024