Seviyorum Kendimi… Ya sen?

Seviyorum Kendimi… Ya sen?Sabahın erken ışıklarıyla uyanıp pencerenizi sonuna kadar açın, kollarınızı sonuna kadar açıp temiz havayı bol bol içinize çekin, etrafta cıvıldaşan kuşları dinleyin ve birbirleriyle nasıl oynaştığını gülümseyerek seyredin. Pencere önünde sizi bekleyen çiçeklerinizle muhabbet edin onları sevin ve su verin. O sırada nescafeniz için koymuş olduğunuz suyun kaynadığını duyacaksınız su ısıtıcınızın ıslık sesi ile.

Seviyorum Kendimi… Ya sen?Kahvenizi içerken gazetenize göz atın tabii ki acıktıysanız bir yandan güzel zengin bir kahvaltı sofrası hazırlıyor olmanız da mümkün. Duşunuzu alın, saçlarınıza güzel bir şekil verin; aynaya bakarken güzel göründüğünüzden emin olun ve güne kendinden emin başlamanın ne kadar önemli olduğunu asla unutmayın. Evden çıkmadan aynaya son bir kez bakın ve kendinizi şımartacak iltifatlarda bulunun, ne kadar güzel görünüyorum gibi ve aynaya konacak bir öpücüğü hak ettiniz. ;)

Seviyorum Kendimi… Ya sen?Gördüğünüz bütün komşularınıza günaydın deyin ve herkese gülümseyin, mutluluğunuz paylaştıkça artar, insanlara ne kadar pozitif yaklaşırsanız size o kadar pozitif yaklaşacaklardır. İş yerinde işlerinizi sıkılmadan yapın, öğrenciyseniz dersi gözünüzde büyütmeden eğlenceli bir gün geçirin (unuttunuz mu? her yaz tatilinden sıkılıp, okul açılsın artık diyordunuz).

Seviyorum Kendimi… Ya sen?Yarın yine erken kalkacaksınız belki ama bu akşam sevdiklerinizle plan yapın güzel bir yemek yemeğe gidin. Sonra bir şeyler içmeye ve belki daha sonra eğlenebileceğiniz bir yer güzel bir seçim olacaktır. Ara sıra yoğun bile olsanız bunları yapmanın size kattığı ekstra enerjiyi görünce şaşıracaksanız, bu işinize olan motivasyonunuzu arttıracaktır. Çok yoğun hayatı olan insanlar için bir şeyler söylemek gerekirse eğer yerine göre eve girmeyin sabaha kadar gezin sevdiklerinizle konuşun, alışveriş yapın :) (gerekirse çok alışveriş çok moral).

Hayatın 1-0 önüne geçmek için önce kendimizi sevmeli, vaktimizi boşa harcamamalıyız. Bugünün eğlencesini yarına bırakmayın kendinizi motive edin, moral bulduğunuz şeylerden asla vazgeçmeyin, unutmayın bugün varız, anı yaşamalıyız.

Nilgün Hepyalçın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024