Tankut Nedir?

Tankut Nedir?Hayatınızdaki sevdiğiniz, değer verdiğiniz bayanların yanına yakıştıramadığınız veya acayip kıl olduğunuz erkek arkadaşı ve/veya adayına kısaca TANKUT diyoruz.

Neden kızlar Tankutları seçer?
Çünkü her genç kızın rüyası olan tiplerdirler. Yakışıklı, karizmatik, iyi para kazanan, kariyer planlamasını yapmış ve bu yönde adım adım ilerleyen. Entelektüel birikimi olan, kızı ezmeden sahiplenen, romantik, ciks mekanları sık sık ziyaret eden.

Neden Tankut’tan nefret ediyoruz?
Tankut her zaman bize alternatiftir çünkü, her zaman bize göre bir artıları vardır, çirkinse karizmatiktir (bkz. Okan Bayülgen) veya acaip yakışıklıdır (bkz. Achiles), sıradandır ama çok zengindir.

Alternatif Tankut İsimleri
Tankut, Berk, Taşkın, Berkcan, Çağıl, Çağan, Barçın, Ufuk, Gökhan, Gökmen, Baran, Aybars, Göktürk

Tankut Meslekleri
Bir borsa aracı kurumunda Dealer, Analist veya Broker, “x” bir firmada, İş Geliştirme Müdürü / Genel Koodinatör / Yönetim Kurulu üyesi, Bar/Cafe İşletmecisi, ressam, tanınmamış müzisyen veya fotoğrafçı (ama aileden zengin), reklamcı (metin yazarı mesela), mücevher tasarımcısı

Tankut Evleri
Tankutların evleri genelde şu özellikler barındırır. Geniş en az 200 metre kare stüdyo daire, az mobilyalı olacak evimiz ama teknolojik olacak, ikiz yatak (yatağın tavanında ayna) [ayna uygulaması tavşan ruhlu olanlarında vardır], büyük rahat koltuklardan oluşan oturma grubu, amerikan mutfak, oturma grubunun karşısına bir ev sineması sistemi, mükemmel bir müzik seti dvd li filan, evin içine serpiştirilmiş bir sürü irili ufaklı hoparlörler, muhakkak ana tv sistemine bağlı hazır bekleyen xbox oyun makinesi ve kumandaları, çekim yapmaya hazır amatörden biraz daha iyi video kamera ve ışık sistemi. Yatak odasında geniş bir gardrop, boy boy kıyafetler. Geniş bir banyo (Fantaziye uygun büyüklükte küvet veya duruma göre jakuzi). Evin temizliği ile uğraşan her gün öğleye doğru gelen 45 yaşlarında bir hanım.

Tankut Arabaları
Tankutların vazgeçilmez aksesuarı arabadır. En büyük zevkleri hızlı araba kullanmaktır. Çok zenginleri ferrari filan kasmaya çalışırlar ama genelde kullandıkları araçlar 80 bin liranın üzerindeki ithal otomobillerdir. Mecbur kalmadıkları sürece arabada sevişmezler, araba onların mabedidir.

Tankut Bilgisayarları
Paraya para demediklerinden paranın alabileceği son model diz üstü bilgisayarları kullanırlar. Meslekleri ile alakalı yazılımları kullanırlar ve pek nadir de olsa chat yaparlar, güzelim makineler heba olur bu adilerin ellerinde. Bu yetmezmiş gibi diz üstü bilgisayarlarına ipod veya cep telefonuna davranır gibi davranırlar. Evde çalışma odalarında ayrıca büyük ve yine son model oyun oynamak için hayvan bilgisayar sistemleri vardır.

Tankut Cep Telefonları
Arkadaşlar nokia yeni model çıkardıkça cep telefonu değiştirirler. Anlaşmalı oldukları sürekli yeni modelleri takip edip yeni model çıktıkça kendilerine haber veren telefoncuları vardır. İçlerinde maceracı ruha sahip olanları Motorolanın Hello Moto sunu veya simensin en pahalı modellerinide tercih edebilirler.

Tankut ve Nakit Para
Klasik bir tankut’un üzerinde günlük harcamalar içim yaklaşık 500 TL civarında nakit, en az 200 euro ve en az 300 USD bulunur. Ayrıca ani bir trafik kazası yapıp çarptıkları adamı şikayetten vazgeçirmek için 1000 euro’luk banknot katlı olarak cüzdanlarının dibinde saklıdır.

Tankut ve Kredi kartları
Tankutlar her daim likit olsalar da harcamalarının büyük kısmını Kredi Kartı ile yaparlar, Tankutlara göre bar/cafe/restoran gibi mekanlarda ödemeyi nakit veya ticket (yemek çeki) ile yapmak ayıptır. Yemek çekini sadece iş arkadaşları ile öğle yemeğinde sosisli yerken kullanırlar.

Tankut ve Sinema
Tankutlarda kız portföyü geniş olduğundan vizyondaki tüm filmleri izlerler hatta bazılarını birkaç kez tekrar izlemek zorunda kalırlar. Film zevkleri yoktur. Sinemayı kızlarla vakit geçirilen bir mekan olarak düşünürler.

Tankut ve Tiyatro
Tankutlar sürekli sinema izleyicisi olmalarına rağmen tiyatroya ancak entel dantel bir kızla çıkıyorlarsa mecburen giderler. Keza şiir dinletisi, imza günü, panel, konferans gibi etkinlikleride tiyatro gibi değerlendirirler.

Tankut ve Müzik
Tankutların klasik bir müzik anlayışı vardır. Rakı içerken arabesk veya türk sanat müziği dinlerler ancak günlük hayatta genelde yabancı pop olayındadırlar. Portföylerindeki kızların müzik tercihlerine göre ritmini sevdikleri her müziği dinlerler. Bunun yanında evlerinde geniş bir Klasik Müzik ve New Age arşivleri olur. Sevişirken bu müzikleri tercih ederler.

Tankut ve Siyaset
Tankutlar Anap’ın Anap olduğu dönemde genelde Anaplıydılar. Bunlardan bazıları geçtiğimiz dönemde Uzan gazıyla genç partili oldular. Halen büyük çoğunluğu anap-dyp çizgisindedir. Politikayla aktif olarak ilgilenmezler, faiz/euro-USD/güncel araba fiyatları gibi değerleri vardır. İçlerinde aile baskısı ile politikaya sokulmuş olanları vardır. Ülkemizde çok zengin ve büyük aileler bizimde bi vekilimiz olsun diyerek zaman zaman bu gençleri ilerde girdiği partide bir konuma getirip vekil seçtiririz düşüncesiyle gençlik kolları başkanlığı filan yaptırtırlar.

Tankut ve Kitap
Tankutlar kitap okur. Entelektüel birikimleri vardır. Siyaset hariç her konuda okurlar. Tüm yeni çıkan kitapları okurlar, özellikle kızların takip ettiği Ahmet Altan (aldatmak), Murathan Mungan (sende aşkları temize çektim…) gibi yazarları takip ederler. Özellikle geçerli bir meslek sahibi olmayanları (misal: yazar, ressam, müzisyen vb…) muhakkak bir roman denemesi yaparak en az bir 20 adet A4 dolduracak bir şeyler karalamışlardır. Kızlardan çok anlarlarmış gibi bu denemeleri okuyarak yorum yapmalarını isteyerek pirim yaparlar.

Tankut ve Televizyon
Klasik bir Tankut popüler dizileri takip eder, özellikle kızların sevdiği “Bir İstanbul Masalı”, “Haziran Gecesi” ve bunun gibi diziler favorileridir. Kızlar sevdikleri diziler ile ilgili sohbet etmeye bayılır. Bunun yanında yükselen değerlerimizden cnbc-e, ntv, cnn türk üçlüsünün sürekli takipçileridirler. Bu 3 kanalın hemen her programını izlerler.

Tankut ve Romantizim
Tankutlar duruma göre romantizmi bir silah olarak kullanabilmeyi beceren yetenekli erkeklerdir. Kızlar romantik erkeklere bayılır. İtiraf etmek gerekirse, Tankutlar gerçekten romantiktirler ve kızların çoğunlukla onları tercih etmelerinin sebebide budur. Biz sıradan erkekler romantizmi kızlara karşı bir silah olarak görürken bu tankutlar romantizmi gerçekten yaşayıp yaşatarak parsayı götürürler.

Tankut ve Moda / Giyim kuşam
Tankutlar her zaman için trendy giyinir, genelde tek bir gömleğe 200 $ verecek kadar sapkındırlar. Geniş bir gardropları vardır. Her zaman gardoplarında hiç giyilmemiş bir kaç takım kyafetleri olur. Modayı sadece kendileri için değil kızları içinde takip ederler, renk seçimleri genelde kötüde olsa marka aldıkları için öyle yada böyle hediye ettikleri tüm kyafetler çok beğenilir.

Tankut ve Yemek
Damak zevkleri yoktur. Ot ya da bok yiyebilirler. Portföylerindeki kızların damak zevklerine göre her şeyi yiyebilirler. Genelde güzel tatların nerede olduğunu bilirler, kızlar damak zevki olan ve kendilerine farklı tadları keşfettiren erkekleri beğenir çünkü.

Tankut ve Mutfak
Tankut aynı zamanda iyi bir aşçıdır da, kızların tav olacağı sebze ağırlıklı kolay pişirilen tüm yemekleri bilirler. Misal pratik bir Tankut yemeği tarifi:

Malzemelerimiz:
2 adet havuç, 1 adet kabak, 1 adet patates, 1 adet pırasa, 2 adet acı biber, 1 bağ maydanoz, 2 domates, 1 bardak haşlanmış bezelye, yarım bardak şarap, yarım tane kalın doğranmış tatlı soğan, 4 yaprak nane, 4 yaprak fesleğen, 2 kaşık sıvı yağ, tuz-karabiber

Hazırlanışı:
Havuç-kabak-patates-pırasa-soğan-acı biber tavada az pişmiş hale getirilir. Üstüne baharat ile şarap ve soyulmuş küp küp doğranmış domates ilave edilir biraz daha pişirilir. Çok az tuz ve kızın acı sevip sevmediğine bağlı olarak biber miktarı çok tutulabilir. Pişmiş sebzeler iki servis tabağına pay edilir, yanına bezelye konur, fesleğen ve nane ile şekil yapılır. Yanında minimum 100 $’lık bir şarap ile servis yapılır.

Sıradan bir erkek için saçma sapan bir yemek olan bu yarı pişmiş sebze tabağının kesin çince bir ismi vardır. Ve özellikle tiki kızlar bu yemeğe bayılır.

Tankut ve Seks
Tankut en az 2 farklı kızla haftada en az 4 gece ve 1 gündüz seks yapar. Tankutlar tatminsiz olduklarından sekste azimlidirler. Bari kızı mutlu edelim diyerek çok çalışırlar, işte kızların Tankutları tercih nedenlerinden biride budur.

Dilşah Kalkan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024