Hayata Dair..

Hayata DairÇok fazla yazmak istediğim şey var aslında.. İçimde büyüttüğüm düşüncelerime sığamadığım.. İnsanlara dair mesela.. İç dünyaları, küçük hesapları, aşkları, yaşamaya çalışmaları, yer edinme çabaları, egoları.. Ve daha niceleri..

Hayatın her anında duygularla hareket ediyoruz tamamen.. Ne kadar duygu/mantık çelişkisinde kalsak da, mantığımızla hareket ettiğimizi söylediğimiz her an bile duygularımızın yönlendirmesiyle idam ettiriyoruz hayatı.. Ama bazen kendimizi kandırmak bile güç veriyor. Doğru mu bu bana göre değil.. Ama yargılayamıyorum kimseyi.. Kimseyle aynı pencereden bakmazken nasıl yargılayabilirim ki.. Herkesin hesabı farklı hayatla.. Beklentileri, umutları, sevinçleri, kederleri o kadar farklı ki.. Bana beyaz hüzün verirken sana siyah hüzün veriyor.. Niye diye nasıl sorarım sana?

Peki herkesi kendi haline bırakmak doğru mu? Yalan söylediğini bile bile politik davranmak mı bizi bir üst sınıfa taşıyan? Başarılarımızın sıfırlandığı hatalarımızın etiketlendiği bir yer de mantığa uyarak mı yaşamak doğru olan?

Duyguları tamamen silip atmak.. Dost olamamak.. Güven verememek.. Birilerinin “Can”ı olamamak.. Bu mu ki hayattan beklentilerimiz ? Sadece bir kariyer yapıp sektörde isim sağlamak mı ? Herkes müşteri herkes tüketici mi sadece ? Bu aralar her şey o kadar sahte geliyor ki, yaşamadığım, sadece fotoğraflarını görüp hikayelerini dinlediğim bir dönemde bile yaşamaya cesaret edebiliyorum..

Yeter ki minik hesaplarla hayatlarını sürdüren insanlarla mücadele etmeyeyim.. Beni hayatta en çok yoran şey bu sanırım.. Doğru olanı bildiği halde kelime oyunları yaparak, karşısındaki insanı salak yerine koyma çabaları.. İşte bu olmamalı.. İnsan bu kadar aciz duruma düşmemeli bence.. Eğer bu şekilde işlerini hallediyorsa hep, ümidini kesmeli bence insanlıktan, dostlarından, ailesinden, iş arkadaşlarından, sevgilisinden.. Bir şeyler öğrendiysem bu hayattan, ne kadar kalabalık da olursam olayım, kendi maneviyatımı doldurmadan tek başıma bir hiçim aslında aranızda..

Hayırlısı demek istiyorum hayata.. Çözüm bulamadığım anlarda yanımda olman dileğiyle.. Hayatı Yaşa..

Pelin Karadağ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024