Sorun Yanıtlayalım ’01

Soru: Sertaj Bey 23 yasinda sarıjın, mavi gözlü, 1,82 boyunda, anne tarafi Moldova, baba tarafi Ruzya’nın Mozkova Bölgesinden; bir ailenin kıziyım ve yazılarınızi ilgiyle ve jevkle takip edorum. Moskova Yoldaş Lenin Tıp Fakültesi’ni bitirezeim ama malumunuz, Ruzya’da ekonomik kriz var. Bende Turkiye Cumhuriyetini jok sevorum. Çalişma iznımı nazıl alabilirim? Hangi sektörleri tavziye edersiniz? Şimdiden teşekkür. Bir de sen almak benle duj verecek 100 dolar daha. “Veronica Şaşkova”

Cevap: Sevgili veronica temennilerin için öncelikle teşekkürler. Bence memleketinde kalman senin için en iyisi. Rusya’da olan ekonomik kriz maalesef bizim ülkemizde de var. Ama sana iş de var bu memlekette. Geldiğin zaman ben tavsiye etsem de, etmesem de senin seçeceğin sektör belli güzelim. Bence memleketinde kalıp TUS’a hazırlanman hem senin hem de ailen için en iyisi olur. İkimiz arasında yaşananlar da bir daha ikimiz arasından çıkmasın. Duju niye karıştırıyon ki? Hayret bişey.

Soru 2: Sertaç Bey, öncelikle kaleminize sağlık demek istiyorum. Yazılarınız gerçekten sofistike. Arkadaşlarla eski Türk Filmi izlemek istiyoruz. Hangilerini tavsiye edersiniz? “Reşat Çalışırişçi”

Cevap: Sevgili okurum, seri halinde çekilen ve birbirine bağlı olmasından ötürü “Parçala Behçet, Zımbala Bilal ve Yırt Kazım” filmlerini tavsiye ediyorum. Daha sonra baş yapıt olan “Otobüs Neriman, Ah deme Oh de, Beş Dakkada Beşiktaş, Şehvet Uçurumu, kızımın Gazozunu Kim İçti, Her yol helal Zımbala Bilal, Tornavida Yaşar” filmlerini tavsiye ederim… ama benim en beğendiğim “vay anam vay ne tatlı tramvay”ı özellikle izlemeni isterim…

Sertaç Girgin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024