Son Ders: Aşk ve Üniversite

Son Ders: Aşk ve ÜniversiteBu yazım genç yaşta yitirmiş olduğumuz, İktisatçı Prof. Dr. Türkel Minibaş’a ithaf edilmiştir, ülkemizin fikri, irfanı hür nice öğretmenler yetiştirmesi dileğiyle…

Hocam hangi kitaptan sorumlu olacağız? Bu derste önce itiraz etmeyi öğrenecekseniz, bu derste verilen bilgiye tepki göstermeyi, onu sorgulamayı öğreneceksiniz.

İlk dersimiz kimsenin buradan alınacak bir derse ihtiyacı olmadığı. Ben ders veremem, gerektiğinde hayat dersi insanın kendisine bizzat verir.

Bugüne kadar hayattaki en özgün çatlak hocayla karşılaştınız ve sorulacak hiç bir şeyiniz yok öyle mi? Peki o zaman arkadaşlar ders bitmiştir.

Sadece yapamadıklarımızdan pişman oluruz.

“Hayatımın tek pişmanlığını ortadan kaldırmak için yola çıktım ben…”

Buraya kadar ki kısım filmden bizzat alınmıştır. Peki siz hayattaki pişmanlıklarınızı, erteleyişlerinizi ortadan kaldırmaya hazır mısınız?

Dersi hayat verir, tüm öğrenimlerimizin sevinçli, acı olanlarının ise sevdiklerimizin desteğiyle ayakta kalmamızı sağlayacağı şekilde olması dileğiyle…

Son olarak; mizahçı olmak zeki olmayı gerektir derler, Atamız; “Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarları Kopmuş Demektir.” derken bizlere bir şeyler anlatmak istemiş olabilir.

Sanatçılarımıza, şairlerimize, kültürümüze ve tarihimize ne kadar sahip çıkıyor ve yaşatabiliyoruz? Bu da benim, derse düşen naçizane sorum olsa gerek.

Saygılarımla

Bora EKE
06.02.2009
İzmir, Türkiye

Film Künyesi
Tür: Dram / Komedi
Gösterim Tarihi: 08 Şubat 2008
Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu, Iraz Okumuş
Yapım: 2007, Türkiye
Oyuncular: Ferhan Şensoy, Ece Uslu, Kaan Urgancıoğlu, Durul Bazan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024