Olası Rusya-Türkiye Gerginliği

Olası Rusya-Türkiye GerginliğiRusya ile Türkiye arasındaki vize kalkar mı? Sorusu soruldu. Daha sonra geyikler dönmeye başladı. Sadece kalkan vize mi olur? diyenler mi ararsınız, Baltacıların torunları çok şanslı, bu sefer sadece Katerina olmayacak çeşit artacak falan diyenler mi? Sonra Rus erkekleri isyan etti. “Lan sizinde karınıza bacınıza laf atsalar hoşunuza gider mi?” diye. Bizim ağır ağbi konseyi toplandı “bilemedik kardeş kusura bakma” yanıtını verdi. Bizimkiler resmen özür dileyince dünya basını buna kayıtsız kalmadı haliyle. Şaka, hatta tam bir Umut Sarıkaya karikatürü gibi.

Sonra iki ülke arasında Ana Bacı Antlaşması imzalandı. Antlaşmayı ülkemiz adına Kamer Genç, Rusya adına ise İvan Divandelen imzaladı.

Antlaşmanın maddeleri şöyle:
1. Rusya’dan Türkiye’ye gelen, fuhuş yapan kadınlar dışındakilere Türk erkeği, kaşar gözüyle bakmayacak. Rusya’da tıp fakültesini bitirip Türkiye’de fuhuş yapmaya gelen ablalarımız farklı alanlarda istihdam edilecek.
2. Türkiye’den her ipini koparan Rusya’ya giremeyecek, girse de sokakta her gördüğü kadına laf atmayacak. Attığı görülürse sözlü uyarılacak, ikinciye yaparsa dövülecek, üçüncüde sınır dışı edilecek.
3. Fuhuş yapan her Rus Kadınına Nataşa denmeyecek. Rus bu denebilir. (taslak halinde; görüşmeler devam ediyor.)
4. Rus vatandaşları sıcak sularda takılabilecek. (Gönen, Güre, Ilıca kaplıcaları gibi kaplıcalara giriş serbest.)
5. Evet anlamındaki DA ayrı yazılacak.
6. Coca Cola – Pepsi votkasız içilmeyecek.

Sertaç Girgin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024