Mesela

MeselaHerkesin başına en azından bir kere gelmiştir. Hani siz çok seversiniz, aynı oranda sevilmezsiniz ya… Ya da belki hiç… Ama sevmek karşılık beklemek değildir dersiniz de, değer verilmemesi daha çok koyar ya. İşte ondan bahsetmek zamanı…

Eski sevgililer ikiye ayrılır, yaşayanlar ve yaşamayanlar. İki anlama da gelebilir bu. Hayatta olması değildir her zaman. Yaşayan; karşılaştığınızda en azından bir kuru selamı esirgemeyecekleriniz, kötü zamanlarında yanında olabileceklerinizdir. Diğerleri ise, neyse… Hani cevap vermeye bile üşenirsiniz o derece.

Ama hep bu 2. grup geri döner ne hikmetse. Benim yok artık, imkansız, adam beni aldı eşeğin nazik yerine iteledi çekti iteledi çekti dediklerim ise başı çeker.

Efendim bu insanlar arayamaz genelde mesaj atarlar, hani cevap vermezseniz rezil olmamak için. Gelelim örneklere:

  • Yeni yılın / Doğum günün / Bayramın / vs. kutlu olsun. Cevap vermezseniz, “pardon Meltem yaa yanlışlıkla sana gönderdim.”
  • Bir gün buluşsak. Hayır derseniz; “sanki yiyeceğiz” derler.
  • Arkadaş olalım. Kabul etmezseniz; değerden girer, onca zamandan çıkar.
  • Hayatımda biri var derseniz. En tehlikeli kısmı budur. Bir erkek bu rekabeti kabullenmez ve daha da hırslanır. Mutluluklar diler, zaten ayrılacaksın, sen onu değil beni seviyorsuna getirir. Adını sorar, kendiyle kıyaslar. Bitmez, tükenmez. İkinizden biri galip çıkacak, bu siz olun.
  • Seni rüyamda gördüm. (Aslında bu her zaman yalan değildir. Eğer sizi sıklıkla düşünüyorsa olabilir tabi.) Merak ettim, iyi misin’e bağlanır. Fazla uzatmadan iyi olduğunuzu bildirip kesin, yeter, çok bile.
  • Bir de sizi hep kısık ateşte tutanlar vardır. Ara ara kendini hatırlatır, biri var mı diye yoklar, onu unuttunuz mu bakar, 1-2 özledim serpiştirir, yerseniz size bir süre gider.
  • Son olarak, sizin kadar enayisini bulamayanlar var. “Senin değerini çok geç anladım, çok pişmanım, üzülüyorum, sen beni çok sevmiştin, hak etmediğim halde değer vermiştin, güzel günlerimiz vardı.” Bu böyle uzar gider. KAÇIN! En tehlikeli grup budur, gerçekten kaçın. Birlikteyken, sevgiliyi de geç, insan olarak değer vermeyen, sonradan değerinizi anlasa kaç yazar?!

*Giden sizin için çok değerli de olsa, kapıyı örtün ki; içeride kalanlar üşümesin. [Paulo Coelho]

Meltem Özbey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024