Mayıs

MayısYılın beşinci ayı olarak biliriz. Sıcak ile soğuk bir aradadır. Baharın güzel esintilerini hissederiz içimizde. Bu sene Mayıs papatyalarına çok rastlamadım. Küreselleşen dünyada neye ne kadar zaman ayırabiliyoruz? Doğa ile buluşmamız da uzun zaman alıyor artık. Çok uzak kaldım baharın mis kokularına. Penceremi açıp güneşi kemiklerimde hissettiğim 25 yıl öncesine gitmek için neler vermezdim… Huzur ve sessizliğin olduğu o güzel günlere ulaşmam artık çok zor!

Karmaşık dünya düzeni bize kadar ulaştı. Ne zaman yetiyor ne de hayat telaşından güzellikleri tam olarak yaşayabiliyoruz. Mayıs, söyle bana sen nerede kaldın? Güzelim çiçek kokuları, kuşlar neredesiniz? Sesinizi duyamıyor, sizi fark edemiyorum. Vapurun balkonundaki rüzgarın esintisi bile keyif vermiyor artık. Yüzleri asık, mutsuz insan yığınlarına rastlıyorum. Mayıs bizden uzak biz de ondan.

Herkes kendi yalnızlığında… Bilirim; tekiz şu fani dünyada. Fakat her geçen gün daha da yalnızlaşan insanoğlu, dikkat et. Doğa bizi bırakırsa işte o zaman ne yaparız? Tüm güzelliklerini bize bahşet ey Mayıs! Üşümeyelim ve umutlarımız da hiç tükenmesin!

Serenay Öztürk
Mayıs 2014

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024