Maç İzlemek Zorunda Kalan Hatunun Yapması Gerekenler

Maç İzlemek Zorunda Kalan Hatunun Yapması GerekenlerÖncelikle şunu belirtmekte yarar var. Sevdiği erkek/kadın için, fert her türlü şeye katlanır. Kadın içinde en zor durumlardan biride sevdiğinle maç izleme durumudur. Buna hepiniz kesinlikle maruz kalmışsınızdır. Nede olsa sevgilinin yanında her yer cennettir öyle değil mi? Bırakın Allah Aşkına yemeyelim birbirimizi. He bu arada maç izlemekten yırtma gibi bi şansınız varsa bunu kullanın. Direk çözüm. Şimdi size yapmanız gerekenleri yazıyorum. Not alın, bana dua edeceksiniz.

1- Erkek maç başlamadan önce heyecanlı olur. Birazda gergindir. Ama aşırı tepkiler verecek kadar sinirli değildir. Bunun nedenlerinden biride kim olursa olsun kimseyi kırmak istemez. Bunun sebebi erkek (bkz: aşk tutulması) totem yapar. Takımlarının, kendilerinin birisini üzmesinden ya da kırmasından ötürü yenileceğini düşünecek kadar batıl inançlıdır. Maç başlamasına 10 dakika kala erkek arkadaşınıza sarılın. Göreceksiniz size sarılıp saçınıza yüzde bi milyon öpücük kondurup seni seviyorum demezse ben de bişey bilmiyorum. Maç başlayınca biraz mesafe koyun ve elini tutun. Maçın birinci dakikası ile doksanıncı dakikası arasında erkek nefes almak, rahat maç izlemek isteyecektir. O sizi kibarca itmeden siz kendiliğinizden elini tutup 20 cm kadar uzağına ayrılın.

2- Sakın sormayın biz hangisiyiz, hangisi Fenerbahçe, siyahlar kim diye. Bide, ben yeşilleri tutuyorum renkleri çok güzelde demeyin. Bakın yav aşkım saçma sapan konuşma, sen elinin hamuruyla otur gibi kırıcı sözler söyleyecektir.

3- Sevgiliniz sövüp sayarken onun yüzüne bakıp tebessüm etmeyin. İlgilenmeyecektir. Yada onu ne çok sevdiğiniz söylemeyin. Aşkım sırası mı şimdi cevabını alırsınız.

4- Sakın telefonla konuşmayın, konuşma mecburiyetindeyseniz de kısa kesin. Mesaj mı? Aman ha. Kim o? Ne yapıyorsun? gibi sorular maçın verdiği gerginlik ve stresle daha saçma bi hal alır ve kıskançlık krizini aptalca bi şekilde tetikler.

5- Pozisyonlarda hadi be, o da kaçar mı? Tüh ya? Sakın demeyin. Adam gene sizi bozacak. Kendisi beğenmese bile o an futbolcuya değil elinin altında siz olduğunuz için size yüklenecek ve “daha nasıl vurmasını bekliyosun kızım, adam röveşata yaptı” diyerek, 2. fırçanın yolunu yapacak. Çünkü isminin egzantrikliğinden soracaksınız? Röveşata ne diye.

6- Ofsaytı sakın sormayın anlatamaz, anlatsa da anlamazsınız. Girmeyin o polemiğe.

7- Gol olunca bağırın ama sevdiceğinizin takımı atınca.

8- Siz siz olun, maç izlerken sakın trip atmayın.

Sertaç Girgin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024