Farkındalık

FarkındalıkBaş aşağı kanepede oturuyorum.. Küçüklüğümden beri her versiyonuyla rahat ettiğim oturuş bu olsa gerek, tavana bakarak bir sürü şey düşünüyorum.

Dudağımdaki yaramaz çarpık gülüş, Colgate reklamı gülüşüne geçip gözlerimi kapatmak üzere kısarken, bay rüzgar saçlarımla flört ediyor. Kocaman bardağımdaki buzlar tamamen erimeden kahvemi içmek istiyorum, bir yandan şimdi bunu yapmayacak kadar da konforluyum.. Aile, arkadaş, iş ve özel hayat arası mükemmel dengeyi kurdum artık tepetaklak dursam bile optimum duruşumdayım.

Epeydir kendimi fiziksel ve zihinsel olarak şımartmakla meşgulüm. Canım ne isterse onu yapıyorum. Aslında bu yeni değil sadece az sorgulayıp daha hızlı hareket ediyorum. Aşırı talepkar olmayan ve makul birinin istediklerine ulaşması işten bile değil. Fazlası içinse çabayı esirgemiyorum.. Kendimi tam anlamıyla hissediyorum.

Pozitif insanlarla paylaşıyorum, anlaşıyorum, eğleniyorum.. Diğer negatif kişilerle farklı frekanslarda olduğumuz için ortak paydamız olmuyor. Karamsar ve sürekli olumsuz düşünmekle bu kötülüğü kendilerine neden yapıyorlar bilemiyorum. Ne kazanıyorlar ki bırakmamak için buna sıkı sıkı tutunuyorlar?

Geçenlerde yaşadığım olay/kaza sonrası zaten öncesinde de değerini bildiğim hayatım için hergün şükrediyorum. Çok ama çok şanslı olduğumu ve yaşamak için en güzel malzemelerin çoktan verilmiş olduğunu daha iyi anladım. Genel geçer bir tarif olmadığı için kendi yolumuzu çiziyoruz; ben bunu yaparken belkide aklımın kalmaması önceliğiyle yaklaşıyorum her şeye, onun için hiçbir zaman keşkeleri dilime dolamadım, pişman olmamak için içimdekileri bastırmadan ifade ettim, kalbimle konuşurken dilimi ısırmadım, her anın değerini bildim.. Şimdi bunların üstüne kat çıkıyorum, kendimi gerçekleştiriyorum..

Her gün uyandığımda “neye uyandığımı bilmek ya da bir amaca uyanmak” beni güne güdülüyor, yoksa günlük faaliyetler monotonlaşıyormuş, ben de yeni arayış ve uğraştan uzak kalıyormuşum gibi geliyor.

Bu faz sonsuz olmalı.. Tatlı yorgunluk, içsel mutluluk.. Yeniliklere geri basmadan ilerlemek, açık olmak..

Tek biletimiz var, ben kendiminkini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum.. Bugünü ertelemeden..

Beyza Paksoylu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024