Ey Sevdiğim!

Ey Sevdiğim!Zamanlı da gelebilirsin çat kapı da yeter ki sevdiğin için gel. Sana gelmem için cesaretlendir beni ne bileyim göz kırp, tebessüm et, manalı bak. Beraber yapalım bir şeyleri sırf sen dedin diye ve sırf ben dedim diye olur demeyelim. Sana bir teklif sunduğumda içinden geldiği için tamam olur de beni kırmamak için değil. Aşkım, bebeğim, hayatım gibi herkesin ağzında olan sevgi sözcüklerini kurmayalım birbirimize kendi alfabemizi yaratalım iki seven kalp yardımıyla. Çabuk sinirlenmem bunu bilesin. İdare edebilirim aramızdaki kırgınlıkları yeter ki birbirimizi sevdiğimizi unutmayalım.

Sev! Çocuklaşırım. Bak bu ip ucunu da vermem kimseye kıymetimi bil. Sevildikçe içim acır benim. Sen sevdikçe bir yerlerde içim çok fena acıyacak ama sen sevdikçe geçecek bunu biliyorum. O kusurlarımı da idare et olmaz mı?

Safımdır ben; insanlara çabuk kanarım. Arkadaşlarım için türlü derde sıkıntıya girerim, sonra hep bir hüsran olur ama huyum bu, devam eder. Bu anlarda olabilecek en hassas halimde oluyorum: gurur, yenilgi, öfke, sevgi, saygı… Hepsini bir arada hissediyorum bir kişiye karşı, düşün ortaya çıkabilecek karmaşayı. İşte burada sana düşen sadece dinlemek. ‘Tamam’ bile dememek ve sadece dinlemek. Yalan söylemem ben. Ne anlatıyorsam ne diyorsam yalındır. Bazen öyle net oluyorum ki uyarılmaya ihtiyacım oluyor. Bana kırmızı da var bak onu seç demesini bil, hep siyahı seçmeme izin verme.

Sürekli yüzü gülen biri değilim insanın tek bir eylemi devamlı sürdürmesine şaşırırım. Kızmalı, şaşırmalı, üzülmeli hatta ağlamalı bazen insan ama genellikle güler yüzlüyümdür. Bu da sınav geçme notu olmalı mutluluğumuzda. Ha bu arada kendim de dahil dünyayla dalga geçen bir erkeğim. Ona göre düşün her dediğimi ciddiye alıp alınganlık yapma.

Çok güçlü görünebilirim, bilmem kaç senedir bir damla gözyaşı dökmemiş de olabilirim ama unutma çok duygusalım. Yani o güçlü görünen yanım iyi güzel hoş da duygusallığımı da fark edip ona göre davranırsan harika olur, bırakmam seni.

Sen gelene kadar aşık olamam muhtemelen ama geldiğinde sevgiden boğulabilirsin bunu da bildireyim; söylemedi, uyarmadı deme.

Mustafa Baltacı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024