Doğru İşi Doğru Zamanda Yapmak

Doğru İşi Doğru Zamanda YapmakGünün bazı zamanlarında, bazı faaliyetleri daha iyi yerine getiririz. Çünkü bedenimiz günün farklı zamanlarında, farklı bir çalışma ritmine sahip. Eğer yaşamımızı bu ritme uydurabilirsek, bazı faaliyetlerimizle zamanı değiştirerek veya bazı kararları günün başka bir anında alarak hayatımızı daha iyi bir noktaya getirebiliriz.

Hepimizin, gün içinde ilgilenmek zorunda olduğu pek çok işimiz var. Bunlardan bazılarını gündüz, bazılarını ise öğleden sonra yapıyoruz. Hiç düşündünüz mü, bir işle gündüz ya da öğleden sonra ilgilenmek, o işteki performansımızı nasıl etkiliyor?

Okumaya devam et “Doğru İşi Doğru Zamanda Yapmak”

Zaman Açlığı Çeken İşyerleri

Zaman Açlığı Çeken İşyerleriÇok uzaklarda aramayın, kafanızı şöyle bir kaldırdığınızda çevreniz zaman açlığı çeken yöneticilerle, patronlarla ve çalışanlarla dolu. Ömürlerinin neredeyse tümünü işe ve işle ilgili uğraşlara harcarlar. Öyle olmayanları küçümserler. Elde ettikleri görece başarılar, aslında hayatlarından harcadıkları zamanın bedelidir farkına da varmazlar.

Okumaya devam et “Zaman Açlığı Çeken İşyerleri”

4. Boyut

4. BoyutBildiğiniz gibi üç boyutlu bir evrende yaşamaktayız. Bu boyutlar; en/boy, derinlik ve yüksekliktir. Şimdi bir anlığına iki boyutlu bir evrende olduğumuzu varsayalım. Yani eski video oyunlarındaki gibi bir durum söz konusu olsun. Bunu lütfen gözünüzde canlandırmaya çalışın. Etrafınızda kareler, dikdörtgenler, üçgen gibi şekiller geziyor. Çünkü yükseklik boyutumuz yok. İki dikdörtgenin karşı karşıya geldiğini düşünün. Gözünüzün önüne getirmeye çalışın. İkisi de birbirlerini görebiliyor, konuşabiliyor, anlaşabiliyorlar ancak birbirlerini yukarıdan göremedikleri için şekillerinin neye benzediğini bilemiyorlar.

Okumaya devam et “4. Boyut”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024