Uçurtmadan Yağmuru Var Bulutların

Uçurtmadan Yağmuru Var BulutlarınPembe bir hayalin sabahına doğdum
Sokak lambaları başucumda sallandı
Zifiri karanlıkta kanatsız kuşlar döndü
Mavi saçaklara umudun gözleri kondu

İlk akşamdan düşler kurun geceye
Güz bahçesi düşsün pencereye
Kuşlar ıslık çalsın gökten yere
Umut doğsun diye yüreklere
Okumaya devam et “Uçurtmadan Yağmuru Var Bulutların”

Nisan Yağmurları

Nisan YağmurlarıYağmur berekettir. Nisan yağmurları bunun yanı sıra, şifa kaynağıdır. Dertlere deva olur. Tüm ay boyunca sürmesi beklenir. Doğanın uyanmasını sağlar; böylece suyun mucizesi bir kez daha kendini gösterir. Ağaçlar yeşerir, bitkiler ve meyveler ortaya çıkmaya başlar. Her yerde başka bir güzellik vardır. İstanbul’da laleler kraliçedir. İzmir’de bambaşka çiçekler… Bodrum’da ise, hayat yeni yeni canlanıyordur. Ülkemin her yanında telaş başlamıştır yağmurlarla. Çiftçinin yüzünü güldürür, toprağa verim katar bu güzelim yağmurlar.

Okumaya devam et “Nisan Yağmurları”

Yağmur, İstanbul, Aşk

Yağmur, İstanbul, AşkGünaydın dedim bu sabah cama vuran yağmur damlalarına. Camı açıp İstanbul’a selam verip, gökyüzüne göz kırptım… Bu sabah farklı her şeyden. Aynaya baktım, ilk defa görür gibi kendimi gözlerim gözlerime takıldı. ‘Ne oluyor sana kuzum’ dedim kendimle alay edercesine… Ne oluyor bana kuzum?

Sır istedim İstanbul’a yağan yağmurdan. Bu sabah ağzını bıçak açmadı yağmurun. Oysa ne sırlar paylaşırdık onunla. Sustu, ısrar ettim. Sustu, suspus oldu. Ben ısrar ettim sustu… Sormadım bir daha ben sustum o gitti…

Okumaya devam et “Yağmur, İstanbul, Aşk”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024