Yazamıyorum…

YazamıyorumUzun zaman oldu yazmayalı. Ne zaman kağıdı kalemi elime alsam düşünceler düğümleniyor zihnimde. Ne zaman insana dair, hayata, dünyaya dair bir kaç satır karalamaya çalışsam yutkunuyorum. Öfkeleniyorum, üzülüyorum, celalleniyorum, durgunlaşıyorum ama bir türlü kelimeleri sıralayamıyorum.

Eylemler, bombalar, darbe girişimi, ekonomik sıkıntılar, taciz-tecavüz-şiddet vakaları, ölümler, … daha neler neler yaşandı bu sene ülkemizde. 2016 yılı geçmek, bitmek bilmedi. Peki gerçekten de sorun bu senede mi, 2017’de her şey daha da güzel olacak mı dersiniz?

Okumaya devam et “Yazamıyorum…”

Hırsız ve Vicdan

Hırsız ve VicdanGeçen gün bir gazete haberi beni çok etkiledi. İnanıyorum ki okuyan herkesi benim kadar etkilenmiştir. Haber bir hırsızlık olayı idi ama bu sıradan bir hırsızlık değildi. Hırsız yükte hafif, pahada ağır ne bulduysa alıp götürmüş. Bu arada kadının dört bileziği ile birlikte, evin sekiz yaşındaki kızının kulak cihazının uzaktan kumandasını da birlikte götürmüştü. İşte gazetedeki habere konu olan bu annenin feryatları, gözyaşları idi. Kadın hırsıza seslenerek “Aldıklarının hepsi helal olsun, bileziklerimi de helal ettim” diyordu. Sonra da “Yeter ki kızımın kumandasını getir” diye yalvarıyordu.

Okumaya devam et “Hırsız ve Vicdan”

Hangi Yaşam?

Hangi Yaşam?Bir yaşamda var olmak demek…

Yaşamın içine “bakan” gözlerle yaşamları görmek demektir!

Bir çocuğun çığlıkları duyulmuyorsa, tok olan aç olanın halini anlamıyorsa, aç gözlülük bir insanı “insan” yapabiliyorsa hangi mevkilerle temiz bir geçmiş bırakabilir ve hangi gelecekten söz edebilirsiniz ki?

Bir insan, etrafına yalanlarla örülü bir benlik yaratıyorsa, sözlerine itaat arıyorsa, hangi sözlerle kendinizi kalabalıkmış gibi gösterip gururla alkışlatabilirsiniz ki?

Okumaya devam et “Hangi Yaşam?”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024