Mutlak Doğru

Mutlak DoğruSorarım size; bana dünyadaki tüm insanların doğruluğu hakkında hem fikir oldukları bir tek konu örneği gösterebilir misiniz?

Eskiden forumlarda okurdum, günümüzde ise sosyal medyada zaman zaman karşıt görüşü savunan insanların tartışmalarını okurum. Genelde tartışmayı açan yahut inceleyip irdeleyen taraf olur ancak nadiren tartışmaya dahil olurum. En sık girdiğim tartışma kendi içi sesimle olandır, ki o da bana yetiyor zaten.

Okumaya devam et “Mutlak Doğru”

Siyasette Kılıf Bitmez

Siyasette Kılıf Bitmez“Siyaset, doğası gereği öyle iki yüzlü bir müessese ki; kolaysa milletvekili haklarını referanduma sunsunlar!” Engin Enginer

Demokrasi ne kadar da yanlış algılanıp yanlış yorumlanan bir kavram. Belki de yozlaşmış siyaset yaşantısında yanlış anlamak bazılarının işine geldiği için böyle oluyor.

Okumaya devam et “Siyasette Kılıf Bitmez”

Futbol ve Siyaset

Futbol ve SiyasetÜlkemizde kimler siyasete atılmadı ki…

Kitlelerin sevgisini kazandıkları için yeri geldi bir sinema oyuncusu belediye başkanı, bir müzik sanatçısı milletvekili seçildi. Ne kadar başarılı oldular ya da siyasette başarı kriteri nedir ayrı bir tartışma konusu ama geçtiğimiz gün aklıma yeni bir fikir daha geldi.

Futbol fanatiklerinin; bizde şu kadar taraftar var, hayır aslında bizim taraftarımız daha fazla, biz daha iyi takımız vs. şeklinde bir çok iddiası var. Okumaya devam et “Futbol ve Siyaset”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024