Sessiz Çoğunluk

Sessiz ÇoğunlukBazı konular hakkında yazmaya başlarken ilk cümle telaşı yaşanır. Başlangıç olarak kerteriz alacağımız noktayı belirlemek ve hedeflediğimiz sonuçla arasındaki bağıntıyı iyi kurma endişesi de mevzuyu iyice zora sokar. Hele ele alacağımız mesele ülke gündemi ile alakalı ise durum daha da vahim hale gelebiliyor.

Zira başlangıç noktası ile sonuç arasında nitelikli bir bağ oluşturmak bu kadar yoğun gündemi olan bir ülkede o kadar da kolay olmuyor. Üstelik başı ile sonunun kopuk olduğu, hiçbir amacı olmayan onlarca yazı insanların gündemini hala meşgul edebiliyor. Peki bizim muradımız nedir? Lafı eğip bükmeden soralım; “önümüzdeki seçim içinde bulunduğumuz şartlarda muhalif olarak nitelendirilen insan grupları için bir değişim barındırıyor mu?

Okumaya devam et “Sessiz Çoğunluk”

Futbol ve Siyaset

Futbol ve SiyasetÜlkemizde kimler siyasete atılmadı ki…

Kitlelerin sevgisini kazandıkları için yeri geldi bir sinema oyuncusu belediye başkanı, bir müzik sanatçısı milletvekili seçildi. Ne kadar başarılı oldular ya da siyasette başarı kriteri nedir ayrı bir tartışma konusu ama geçtiğimiz gün aklıma yeni bir fikir daha geldi.

Futbol fanatiklerinin; bizde şu kadar taraftar var, hayır aslında bizim taraftarımız daha fazla, biz daha iyi takımız vs. şeklinde bir çok iddiası var. Okumaya devam et “Futbol ve Siyaset”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024