Gönül Hocanın Öğrencisi Olmak

İzlediğim bir filmde insanın ders almaya ihtiyacı olmadığı, çünkü hayatın dersi insana verdiği ifade ediliyordu. Artık bu ifadeye tamamen katılmadığımı farkettim, hayatın onu size öğreten ve kendini öğretmeye adamış Gönül hocalara ihtiyacı olduğu kanısındayım.

Gönül hocaya ilk olarak vakfımızın restoranında rast gelmiştim. Restoranımıza haftanın belirli günleri uğrardı. Ben de kendisini ilerleyen yaşına rağmen sahip olduğu enerjisi ve hareketlerine gösterdiği özenle gözlemlerdim. Bunun yanı sıra Gönül hocaya gösterilen saygıyı da fark etmiştim. Kendisiyle selamlaştığım da bana; “Oğlum, senin yüzünde güzel bir nur var, seni görünce öğrencilerimi hatırlıyorum” derdi. Sonrasında mı?

Okumaya devam et “Gönül Hocanın Öğrencisi Olmak”

Öğretmenini Anlat

Öğretmenini AnlatÖğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için kurulan Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından geçtiğimiz öğretmenler gününde internet üzerinden yayına başlayan ogretmeninianlat.com sitesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Öğretmenini Anlat; bizlerde iz bırakan, unutamadığımız öğretmenlerimiz ve onlarla yaşadığımız anıları paylaşabileceğimiz bir site. Şimdiden içerisinde yüzlerce anının paylaşıldığı siteye göz atmanızı tavsiye ediyorum. Şimdiden geçmişe çıktığınız yolculukta iyi yolculuklar.

Okumaya devam et “Öğretmenini Anlat”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024