Çevrenizdeki İnsanlar Mutluluğunuzu, Başarınızı, Huzurunuzu Etkiler

Çevrenizdeki İnsanlar Mutluluğunuzu, Başarınızı, Huzurunuzu EtkilerHayatı tam da istediği gibi yaşayan insanlara bir bakın.

İş yaşamlarında başarılı, özel yaşamlarında mutlu ve bir bütün olarak hayatta huzuru yakalamış insanlardan söz ediyorum.

Sayıları az ancak hayata karşı duruşları net ve keyif verici insanlardır onlar.

Onları böylesine başarılı, mutlu ve huzurlu kılan ortak özellikleri düşündüğümüzde, bir çok sebep sıralayabiliriz. Bu sebeplerin büyük çoğunluğu elbette, bireyin kendi çabasından kaynaklanmaktadır.

Okumaya devam et “Çevrenizdeki İnsanlar Mutluluğunuzu, Başarınızı, Huzurunuzu Etkiler”

A’raz

A'razBu ay ne yazayım diye o kadar çok düşündüm ki, en sonunda geldiğim nokta klasik bir giriş cümlesi olan ‘Bu ay ne yazayım diye o kadar çok düşündüm ki’ye geldi. Aslına bakarsanız iki haftadır beyaz sayfanın başına oturmayışım, bu beyaz sayfayı hunharca sömürmeme vesile olabilirdi. Lakin ben de her insan gibi, en büyük tutkularından belirli bir süre uzak kalmayı yeğlerim. Paulo Coelho bu duruma ‘Mezarlık Huzuru’ der. Eminim ki diğer yazarların tıpkı Coelho’nun dediği gibi bu durumu özetleyen birkaç cümlesi mevcuttur.

Okumaya devam et “A’raz”

Özveri

ÖzveriSon dönemde sık karşılaşıyorum, hemen herkes bir şeylerden yakınıyor. Çevredeki insanların umursamazlığından dem vurup empati ve anlayış bekliyor. Peki ya biz gerçekten çevremize anlayış gösterip insanlara saygı duyuyor ve değer veriyor muyuz? Ne demiş düşünür: “Evinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz.” Konfüçyüs.

Geçtiğimiz aylarda bir akademisyen, bir de sosyal medya uzmanı arkadaşım hazırladıkları e-ankete katılım ilgisizliğinden dolayı duydukları sıkıntıyı dile getirdiler. Okumaya devam et “Özveri”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024