A’raz

A'razBu ay ne yazayım diye o kadar çok düşündüm ki, en sonunda geldiğim nokta klasik bir giriş cümlesi olan ‘Bu ay ne yazayım diye o kadar çok düşündüm ki’ye geldi. Aslına bakarsanız iki haftadır beyaz sayfanın başına oturmayışım, bu beyaz sayfayı hunharca sömürmeme vesile olabilirdi. Lakin ben de her insan gibi, en büyük tutkularından belirli bir süre uzak kalmayı yeğlerim. Paulo Coelho bu duruma ‘Mezarlık Huzuru’ der. Eminim ki diğer yazarların tıpkı Coelho’nun dediği gibi bu durumu özetleyen birkaç cümlesi mevcuttur.

Okumaya devam et “A’raz”

Özveri

ÖzveriSon dönemde sık karşılaşıyorum, hemen herkes bir şeylerden yakınıyor. Çevredeki insanların umursamazlığından dem vurup empati ve anlayış bekliyor. Peki ya biz gerçekten çevremize anlayış gösterip insanlara saygı duyuyor ve değer veriyor muyuz? Ne demiş düşünür: “Evinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz.” Konfüçyüs.

Geçtiğimiz aylarda bir akademisyen, bir de sosyal medya uzmanı arkadaşım hazırladıkları e-ankete katılım ilgisizliğinden dolayı duydukları sıkıntıyı dile getirdiler. Okumaya devam et “Özveri”

Mutluluk Zor Zanaat

Mutluluk Zor ZanaatMutsuzluk, kimi insanın yaşamaktan çok korktuğu kimi insanın ise bundan için için zevk aldığı enteresan bir ruh halidir. Öyle ki mutsuz olmaktan yakınan pek çok kişi garip bir şekilde bu duygudan beslenebilmektedir ve sanılanın aksine aramızda pek çok mutsuz insan bulunmaktadır. Geçen yıl yapılan araştırmalar gösteriyor ki Türkiye genelinin %43’ü mutsuz. Bu oran ile Türkiye, 148 ülke arasında 132’nci sırada yer almaktadır. Peki, mutsuzluğu biz kendimiz mi yaratıyoruz yoksa koşullar mı bizi böyle hissetmeye zorluyor? Yukarıdaki istatistiksel verileri de göz önünde tutarak siz ne cevap verirdiniz?

Okumaya devam et “Mutluluk Zor Zanaat”

EnginDergi Enginer Web Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024