Hatalara Karşı Yaklaşımınız Yöneticiliğinizin Kalitesi İçin Bir Ölçüdür

Hatalara Karşı Yaklaşımınız Yöneticiliğinizin Kalitesi İçin Bir Ölçüdür“Sesini değil, sözünü yükselt. Çiçekleri büyüten gök gürültüleri değil, yağmurlardır.” Mevlana Celaleddin-i Rumi

Yaşanan bir hata veya olumsuz davranış karşısında, niyeti hatayı onarmak, sorunu çözmek ve bir daha yaşanmamasını sağlamak olan bir yöneticinin nasıl davranması gerektiğine ilişkin çok dersler çıkartabileceği bir ifade, Mevlana’nın bu sözleri.

Okumaya devam et “Hatalara Karşı Yaklaşımınız Yöneticiliğinizin Kalitesi İçin Bir Ölçüdür”

Sedef Kanaat Etmeyince İnci Olmaz

Sedef Kanaat Etmeyince İnci Olmaz“Hırs ve tama ehlinin gözü doymaz. Halbuki sedef kanaat gösterip kapanmayınca içinde inci olmaz.” Mevlana

Hz. Mevlana’nın yazmış olduğu bu beyit Mesnevi’nin ilk 18 beyitinden sonra gelen ve kişinin manevi yolculuğu sırasında geçirmiş olduğu o uzun ve çetin yolları nereden gelip nereye gitmekte olduğunu, insanın sır perdelerini aralayarak NEY sazına misal gösterip bizlere ve gelecek nesillere inanılmaz örnekler vermesi bakımından çok önem arz eder.

Okumaya devam et “Sedef Kanaat Etmeyince İnci Olmaz”

Ten Kafesinde Bir Nefes

Ten Kafesinde Bir NefesBu yazacağım yazıyı mana boyutu ve musiki anlatımı ile siz okurlarıma sunmak istiyorum. Ten kafesi aslında düşünüldüğünde inanılmaz bir terimdir. Çünkü cümlenin içi hem çok doludur hem de doldurulması gereken bir bilgi gerektirir. Demek oluyor ki vücudumuz bir ten kafesi olarak telaffuz edildiğinde bizleri belki de hiç farkında olmadan bir mana boyutuna taşır. Vücudumuzu saran derimiz yani tenimiz, fiziksel cüssemiz bizlere bakan yönü ile somut ve gerçektir. Fakat tenin kafes ile alakasını bütünleştirdiğimizde karşımıza vücudumuzu saran kuşatan bir kafes olgusu çıkar. Okumaya devam et “Ten Kafesinde Bir Nefes”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024