Heves İki Kere Patlar!

Heves İki Kere Patlar!

Kurabiye

Sanılanın aksine, biz kediler her zaman içgüdülerle hareket etmez, her şeyi deneme/yanılma yoluyla öğrenmeyiz. İzleyerek, görerek de öğreniriz. Fakat öğrense de heveslerine yenilen çok olur. Hem de iki defa! Çünkü heves iki kere patlar!

Sokağın fırlama kedisi Kurabiye kuş avına çıkıyor… Saklanıyor, bekliyor, geriliyor, atlıyor. Fakat havada takla atıp, kuşun durduğu yere kafa üstü düşerken çenesini çat diye kapadığında, kuş 5 metre yukarıda kanat çırpıyor. Hatta bir de göz kırpıp, üzerine bombaları bırakıyor.

Okumaya devam et “Heves İki Kere Patlar!”

Sokaklar Yalan Söylemez

Sokaklar Yalan SöylemezHiç sordunuz mu kendinize Sarman Dedektif ve diğer kediler neden sokakta gezmeyi sever diye? Çünkü sokaklar yalan söylemez. Ne kadar makyaj yapılırsa yapılsın, azıcık toprağı eşeleyince gerçekler ortaya çıkar. Bakmasını bilen, toplumun, ülkenin gerçeklerini, sokaklardan okuyabilir.

Çok mu abarttım? Bu nasıl oluyor, gelin size birkaç eğlenceli örnekle anlatayım.

Okumaya devam et “Sokaklar Yalan Söylemez”

Benmerkezcilerin Yakışı/Yanışı

Benmerkezcilerin Yakışı/Yanışı

Toroman

Geçenlerde Beşiktaş sahilinde kediler arasında pek popüler bir balıkçı barınağına gittim. Balıkçılar, işlerine yaramayan balıkları bizim tarafa fırlatıyor, biz kedilere güzel bir ziyafet çekiyor. Gariptir, bunca balık olmasına rağmen, başta Toraman, birkaç kedi, yiyebilecekleri kadar balıkla yetinmiyor, gelen tüm balıkları kendi önüne topluyor. Cılız 2-3 kedi ve birkaç yavru da hüzünlü bakışlarla avcunu yalıyor.

Okumaya devam et “Benmerkezcilerin Yakışı/Yanışı”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024