Yaşanacak Bir Kaosun Anatomisi ‘2

Yaşanacak Bir Kaosun AnatomisiSıkıştın. Şimdi kati suretle ve çelişkiye mahal vermeyen kesinlikle sıkıştın. Tüm yolların tıkandığı, yollara açılan patikaların bile gözden kaybolduğu bir çaresizlikle sıkıştın. Sıkışmayı tüm alt anlamlarıyla ve tüm çağrışımlarıyla bedeninde ve kaotik bir yapıya bürünmüş, anlamsız, anlamlandırmaktan yoksun hale gelmiş, sakat ve garibe bilincinde hissediyorsun.

Okumaya devam et “Yaşanacak Bir Kaosun Anatomisi ‘2”

Yaşanacak Bir Kaosun Anatomisi

Yaşanacak Bir Kaosun AnatomisiHer gece dağılan zihni düzenlemek. Etrafa saçılan düşünceleri bir sıraya dizmek. Çöpleri ayıklama ve yok etme çabası. Zihnin tabanını ve etrafını gözlemlemek. Olanların nasıl ve neden olduğunu anlama çabası. Sonuçların tahlili. Ardından yapılacaklar, yapılması ve yapılmaması gerekenler listesi. Nasıl, nerede ve ne şekilde yapılacaklar? Sorulan sorular, verilen cevaplar. Her saniye, her iki kelimenin arasında, görülen her iki görüntü arasında ve hatta her karede yer alan bir çelişki.

Okumaya devam et “Yaşanacak Bir Kaosun Anatomisi”

Evren Nasıl Oluştu

Evren Nasıl Oluştu1- Evrendeki tüm varlıklar rastlantıların sonucudur.
2- Evrendeki hiçbir varlık tesadüfen ortaya çıkmamıştır.

Bu karşıt düşünceler hakkında birkaç temel görüş var:

Olasılıklar Hipotezi: Varlıkların veya olayların ortaya çıkması için birtakım koşulların oluşması gerekir. Bu koşulların oluşması tamamen rastlantısaldır. Örneğin ‘Big Bang’ denen Büyük Patlama’dan sonra Karbon-12’nin oluşması için 6 Proton, 6 Nötron ve 6 Elektron’un bir araya gelmesi gerekiyordu. Bunlar, sonsuz sayıda fenomenin süregeldiği o kaotik evrende uygun koşulları buldukları anda oluştular. Okumaya devam et “Evren Nasıl Oluştu”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024