Ruhumuzdan Hayatımıza Yansıyanlar

Ruhumuzdan Hayatımıza YansıyanlarKişiliğimizin ve davranışlarımızın nasıl oluştuğu, insanlarla nasıl daha iyi iletişim kurabileceğimiz, etki ve ikna gücümüzü nasıl artırabileceğimiz bir çoğumuzun merak ettiği, ilgi duyduğu bir konu…

Hemen hemen hepimiz hem kendi iç dünyamızda hem de insanlarla olan ilişkilerimizde zaman zaman sorunlar yaşıyoruz. Adını koyamadığımız iç huzursuzlukları, her türlü çabaya rağmen kendimizi kurtaramadığımız bir boşluk ve yalnızlık duygusu hissediyoruz. Hiç istemediğimiz halde iletişim sorunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Öfkeleniyoruz, kendimizi tam ifade edemiyoruz. İkna edemiyoruz. Kırıyoruz, kırılıyoruz, ayrılıyoruz, terk ediliyoruz, başarısızlık hissediyoruz… Sonra da üzülüyoruz, kendimizi suçlu ve kötü hissediyoruz.

Okumaya devam et “Ruhumuzdan Hayatımıza Yansıyanlar”

Tatlı Hayat

Tatlı Hayatİnancımız ne olursa olsun, dünyaya gelmek, hepimiz için büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü hayat, “var olmak” demektir. Var olmak ise, yaşam koşullarımız nasıl olursa olsun, bize sunulan bir hediyedir. Yaşamak yolunda kazandığımız ilk yarıştır ana rahmine düşmek. Düşünsenize babanızın milyonlarca spermi içinde hedefe ulaşan, yarışı kazanan siz oldunuz. Kutlarım!

Okumaya devam et “Tatlı Hayat”

Hayatın Verdiği Bir Yaşam

Hayatın Verdiği Bir YaşamKapısı kapandı işte evdeki her odanın. Herkes odasına çekildi sabaha kadar aralıksız uyumak için. Bir ben kaldım kulaklarımdan beynime doğru işleyen uğultularla. Ne vardı kendimi yalnızlığa bu kadar alıştıracak?

Sonbaharın önce soldurup daha sonra da rüzgarıyla düşürüp savurduğu küçük, savunmasız bir yaprak gibi hissediyorum kendimi. Yaşamımda bana yazılan tek şey düşüp düşüp kalkmak sanki. Düşmekten yoruluyorum ama kalkmaktan da vazgeçemiyorum.

Okumaya devam et “Hayatın Verdiği Bir Yaşam”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024