Futbol Topu

Futbol TopuPazar günleri geç kalkmak, belki de yaşamımın tek lüksüdür. O gün de öyle olmuştu. Kalktığımda eşim mutfakta kahvaltıyı hazırlıyordu. Her pazar olduğu gibi, kahvaltıya oturmazdan önce köşedeki bayiden gazetelerimi, sonra da yolun üzerindeki fırından, daha yeni çıkmış sıcacık simitleri alıp, eve dönmüştüm. Bir diğer pazar keyfim de kahvaltı masasında gazete okumaktır. Bu nedenle bu pazar kahvaltıları hep uzar da uzar, ben sofradan kalkarken vakit neredeyse öğleyi bulur. O gün de yine öyle olmuştu, kahvaltıyı henüz bitirmiş, elimdeki keyif çayım ve gazetemle biraz önce, mutfaktan salona geçmiştim. Okumaya devam et “Futbol Topu”

Mutlak Doğru

Mutlak DoğruSorarım size; bana dünyadaki tüm insanların doğruluğu hakkında hem fikir oldukları bir tek konu örneği gösterebilir misiniz?

Eskiden forumlarda okurdum, günümüzde ise sosyal medyada zaman zaman karşıt görüşü savunan insanların tartışmalarını okurum. Genelde tartışmayı açan yahut inceleyip irdeleyen taraf olur ancak nadiren tartışmaya dahil olurum. En sık girdiğim tartışma kendi içi sesimle olandır, ki o da bana yetiyor zaten.

Okumaya devam et “Mutlak Doğru”

Futbol ve Siyaset

Futbol ve SiyasetÜlkemizde kimler siyasete atılmadı ki…

Kitlelerin sevgisini kazandıkları için yeri geldi bir sinema oyuncusu belediye başkanı, bir müzik sanatçısı milletvekili seçildi. Ne kadar başarılı oldular ya da siyasette başarı kriteri nedir ayrı bir tartışma konusu ama geçtiğimiz gün aklıma yeni bir fikir daha geldi.

Futbol fanatiklerinin; bizde şu kadar taraftar var, hayır aslında bizim taraftarımız daha fazla, biz daha iyi takımız vs. şeklinde bir çok iddiası var. Okumaya devam et “Futbol ve Siyaset”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024