Güneşi Görmek

Güneşi GörmekSevgiden öyle uzaksınız ki, size ve kıymet verdiklerinize sevgiyle gelenlerde illaki art niyet arıyorsunuz.

Çocuğunuzu severken, başarılı bir öğrenci olmasına göre puanlıyor, sakin hareketleri varsa razı oluyorsunuz. Sabahları iş arkadaşlarınıza günaydın derken, demezsem kesin altında bir bok arar diyerek yarım ağızla günaydın diyorsunuz. Sevgilinizi sadece siz mutluyken seviyor, ihtiyacınız varken o ne durumda olursa olsun o anda hemen yanınızda istiyorsunuz. Yolda yürürken gülümsemiyor, sokakta hayvan görünce pistliyor, düşkün gördüğünüzde tiksiniyorsunuz.

Okumaya devam et “Güneşi Görmek”

Dostum’a

DostumaDersteyim; öğrencilerime bakıyorum…
Birden eski günleri çok özlediğimi fark ediyorum.
Farkında olamadan zamanın akışında yitirdiğim kıpırtılarımı
ve hatta sıkıntılarımı…
bu geçmiş yolculuğunda bendeki seni anımsıyorum gülümseyerek :)
“DOSTUM” kelimesini dolu dolu söylediğim “SENİ”…
Biz seninle dünü paylaştık; bugünler için.
saftık… (çoğusuna göre hala öyleyiz:)
ama ben görüyorum boz bulanık griliğimi.
Okumaya devam et “Dostum’a”

Ölen Dostluklar ya da Biten Dostluklar

Ölen Dostluklar ya da Biten DostluklarAynı anda yemek yiyor, her anımızı bir arada geçiriyorduk. Birbirimizi bulmamız ne büyük şanstı. Öyle aynıydık ki, günler geçmesine rağmen buna hala şaşırabiliyorduk. Konuşmadan anlaşmaya başlamamız sadece birkaç günü bulmuştu.

Düşünerek konuşmama gerek yoktu. Adeta o benim iç sesim, kendimle sohbetim gibiydi. Nedensiz yere başlayan kahkaha krizlerimiz, sabah ezanına kadar durmadan yaptığımız sohbetlerimiz, kalori hesaplamalarımız, dondurma krizlerimiz… Okumaya devam et “Ölen Dostluklar ya da Biten Dostluklar”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024