Baharı Karşılamak

Baharı Karşılamakİlk gelen yaban ördeklerini gördüm. Doğanın canlandığına dair bir işaretti benim için. Heyecanlandım, sevindim. Değişik bir inanışımız da vardır. Yaz döneminde farklı yerleri ziyaret edeceğimizi umarız. Batıl da olsa kulağa hoş geliyor. Yaşayıp, göreceğim doğrusu. Yine de şimdiden içimi sevinç kapladı.

Çiçek ekimi, bahçe işleri, ağaç budama… Hepsini ne kadar çok severim. Toprak ile bütünleşmek ruhumu besliyor. Yaşadığımın bir kez daha farkına varıyorum. Okumaya devam et “Baharı Karşılamak”

Baharı Bekledim Geldi mi?

Baharı Bekledim Geldi mi?Bahar çocuğum, nicedir severim bu mevsimi. Hatırladığım kadarıyla mis kokan çiçekler, en çok da papatyalar ilgimi çeker. Hiç çiçek aldın mı diye sormayın bana, işte o derin bir yaradır bende… Acısıyla, tatlısıyla severim bu avare mevsimi. Havanın nasıl olacağı belli olmaz, tıpkı benim gibi. Bir bakmışın gökyüzünde şimşekler çakıyor, ardından da gözlerinizi alamayacağınız güzellikte bir gökkuşağı. Rengarenk büyüler insanı, bir anda kaybolur ışıklar dağılır. Ben neler yaşamışım? Bir bakmışım kimler yok olmuş?

Okumaya devam et “Baharı Bekledim Geldi mi?”

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024