Baharı Karşılamak

Baharı Karşılamakİlk gelen yaban ördeklerini gördüm. Doğanın canlandığına dair bir işaretti benim için. Heyecanlandım, sevindim. Değişik bir inanışımız da vardır. Yaz döneminde farklı yerleri ziyaret edeceğimizi umarız. Batıl da olsa kulağa hoş geliyor. Yaşayıp, göreceğim doğrusu. Yine de şimdiden içimi sevinç kapladı.

Çiçek ekimi, bahçe işleri, ağaç budama… Hepsini ne kadar çok severim. Toprak ile bütünleşmek ruhumu besliyor. Yaşadığımın bir kez daha farkına varıyorum. Kötü enerjilerinizden kurtulabilmeniz için doğanın çağrılarına kulak verin derim. Kazmayı, küreği alıp ille de çok yorulun demiyorum. Ama ufak bir katkı size harika bir şekilde geri dönebilir. Bunun da bilincinde olun. Meyve veren bir ağacın meyvesinden tatmak ya da taze taze sebzeleri tüketmek kadar keyiflisi yoktur şu dünyada. Küçük detayları ezip geçmeyin.

Bahar, Yaradan’ın bize sunduğu güzel armağanlardan sadece biridir. Değerini bilmeli ve sevgiyle kucaklamayız bu güzel mevsimi. Güneşin, bitkilerin ve meyvelerin tadını çıkarın. En çok da şükür edin. Hepimize sağlık, huzur ve bereket getirmesini dilerim.

Serenay Öztürk
16 Mart 2014

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Dijital Hizmetler | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2024